sskajteriér

13. května 2008 v 18:25 | michaela |  různí pejci
Původ Velká Británie, ideální velikost 25 až 25cm, zbarvení černé, světle a tmavě šedé, plavé, krémové s černým stínováním.
Skajteriér má přiměřeně širokou mozkovinu, postupně se zužující do čenichové partie, lehce naznačený stop, hnědé oči, vztyčené, nebo zavěšené uši, dlouhý trup, rovný hřbet, krátká bedra, dlouhý ocas nesený dolů nanejvíš v úrovni hřbetu, končetiny krátké, silné a svalnaté. Srst je dlouhý, tvrdá, hladká a přilehlá k tělu, s krátkou, hustou a vlnitou podsadou.
Skajteriér je silný a hbitý pes, elegantní a důstojný, který je chován jako společenský. K rodině je velmi přátelský, milý, na páníčkovi vysloveně lpí :o) Velmi špatně snáší změnu majitele, proto je dobré pořádit si ho s jistotou, že ho budete mít až do smrti. Není agresivní, ale k cizím je nedůvěřivý. Je hrdý, a poněkud sebevědomý, ale oddaný. Je výborným psem do bytu, jeho srst je však třeba pravidelně udržovat - alespoň 1x týdně pročesávat. Skajteriér je velmi vhodný se starším lidem. Jo a pozor, je to docela žárlivec :o)
Zdroj.sabcinblogisek.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni

Click 100% (47)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama