co na to říkaj chlapi

27. května 2008 v 15:57 | michaela

Zeptej se chlapa: Zničí lásku a přitažlivost rostoucí zadek?

Ani dnes nechybí pravidelná rubrika "Zeptej se chlapa"! Dnes na téma intimní...
Od nového roku vám "mužský pohled na věc" zprostředkovávají Dan, Jakub a Jan. Komentuje ho i odborník na slovo vzatý - psycholog a manželský poradce PhDr. Petr Šmolka.
Všichni se vyjádří ke každé otázce, kterou nám do rubriky Zeptej se chlapa pošlete. Takže pokud vás zajímá, co si muži myslí o nás ženách a jak vidí "naše" problémy, pište na e-mail zeptejsechlapa@centrum.cz.
Odpovědi se dočtete každou středu.
Tentokrát jsme vybrali dotaz Romany z Mělníka: Zničí lásku a sexuální přitažlivost rostoucí zadek?

Pohled odborníka PhDr. Petra Šmolky:

Něco málo o něm: Vystudoval psychologii na Filozofické fakultě UK. Zabývá se především manželským poradenstvím a sociální psychologií. Je vedoucím Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy v Praze.
Odpověď: Opravdu nikomu se zatím nepodařilo prokázat jakoukoli statisticky významnou souvislost mezi intenzitou lásky a velikostí hýždí. I když by se nabízel přinejmenším jakýsi společný slovní základ mezi pojmy "hýždě" a "hyzdí"! Svou roli hraje nepochybně i zlovolná paní móda. Dokonce i z nedávné historie jsou přece známa období, kdy patřila k dobrému tónu spíše chlapecká postava, a jiná, kdy zas byly preferovány výrazně oblé tvary. Běžný muž přitom ovšem nemá rád příliš dramatické změny. Pak jej skutečně může rušit, pokud by mu jeho vyvolená jaksi nezadržitelně kynula před očima. Zvláště na sexuální přitažlivost mívá takový proces někdy dost devastující dopad. Svou ženu může mít sice rád, může ji dokonce milovat, ale jako objekt sexuální touhy je schopen ji vnímat jen se značným sebezapřením. Dokonce i muž, jemuž zas pro změnu narostl výrazný "pivní mozol".
ČTĚTE TAKÉ:

Dan Plovajko

32 let, ředitel komunikace, zadaný, pes Marcus, kůň Olympus

Něco málo o něm: V médiích se pohybuje jako ryba ve vodě. Například Google při zadání jeho jména nabízí přes 7 a půl tisíce odkazů. Během posledních deseti let dělal mluvčího například Českým aeroliniím nebo televizi Nova. Během své kariéry pracoval i v zahraničí například v Pobalstských státech jako regionální ředitel marketingu.
Odpověď:
Určitě nemůže. Láska je přeci vztah na celý život. Je založen na mnohem důležitějších a podstatnějších věcech, než je velikost dámského pozadí. Navíc je podle mého názoru krása každého člověka uvnitř, v jeho srdci, duši a také mozku. Nikoli v tom, jak právě vypadá. S postupujícím časem stejně u každého z nás bude naše tělesná schránka postupně strádat. Při logice dané otázky by pak mohly být důvodem ke zničení lásky například přibývající vrásky v obličeji nebo řídnoucí vlasy? Tak to přece není! Naopak naše vnitřní krása, duševní bohatství, získané zkušenosti, rozhled nebo lidskost lásku dále prohloubí. A jsou to hodnoty, které nejen upevňují lásku, ale také věci, které vám už nikdo nikdy nevezme. Rozvíjejte svou osobnost, své srdce, charisma a vaše sexuální přitažlivost poroste až k nebeským výšinám. A hlavně si važte lásky, je to to nejkrásnější a nejdůležitější, co máte!!!"

Jakub Kučera

36 let, obchodní ředitel Hollywood Classic Entertainment, ženatý, dvě dcery

Něco málo o něm: Obchodní a marketingové strategie jsou jeho hlavní denní činností, o to zajímavější, pokud jde o filmovou distribuční společnost.
Odpověď:
Neměl by, ale pokud víte, že by mohl, tak se s tím pokuste něco udělat. S přibývajícím věkem to jde samozřejmě hůře, ale můžete se o to alespoň snažit. Já osobně nejsem moc příznivcem vychrtle vypadajících holek modelkovského typu, ale vím, že se mezi námi muži najde několik jedinců, kteří tvrdohlavě trvají na "perfektní" figuře své partnerky. Každý se časem měníme a i sebelepší plastický chirurg vám neudrží mládí a figuru z osmnáctého roku života do nekonečna.
Pokud je ale láska a sexuální přitažlivost u vašeho partnera podmíněna velikostí vašeho pozadí a nejde s tím nic dělat, má váš partner pouze dvě možnosti. A vy také. Je všem jasné, že současná doba nahrává vychrtlým až anorekticky vypadajícím ženám, ale vždy to tak nebylo. Běžte do nějaké galerie a prohlédněte si dílo velkého barokního malíře Petera Paula Rubense a uvidíte dokonalost krásných žen v představách mužů v 17. století. Vím, žijeme o pár set let později a svět se někam posunul. A nejde spoléhat na to, že se to v blízké době otočí směrem k 17. století, spíše naopak.
Doufám, že vašeho partnera přesvědčíte o svých jiných kvalitách, jejichž středem nejsou místa, kde záda ztrácejí své jméno...

Jan Král

25 let, programátor, group product manager Žena.cz, svobodný a bezdětný

Něco málo o něm: Honza má v současné době na starosti technické zázemí serveru Žena.cz, dříve pracoval jako konzultant pro velké IT firmy v Praze i Londýně. Je z Prahy a v současné době žije sám.
Odpověď: Lásku určitě zničit nemůže, kdyby ano, nebyla to láska. Milujeme se vším všudy, neznám nikoho, kdo by se zamiloval čistě na základě vzhledu či fyzické přitažlivosti. Druhá otázka je ovšem záludnější - fyzická krása je pro mnoho můžů velmi důležitá vlastnost u sexuálního partnera. Ani tady bych to však neviděl tak černě. Zvětšující se zadek sám o sobě není pro většinu mužů nepřekonatelná překážka, rozhodně to však věci neusnadňuje. Ve výsledku to znamená, že je potřeba do boje nasadit nové prostředky. Málo mužů bude poměřovat velikost dámského pozadí, pokud je zabaleno do pěkného slušivého prádla. Ještě méně partnerů se soustředí na vzhled, pakliže je partnerka šikovná a dokáže svého chlapa potěšit.
Zkrátka je to jen další aspekt, který se podílí na celkovém dojmu a výsledek je utvářen z mnoha takových. Pokud jeden selhává, stačí posílit ty ostatní.
zdroj:zena.centrum.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni

Click 100% (47)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama