bišonek

13. května 2008 v 18:40 | michaela |  různí pejci

Původ bišonka

První zmínky o předchůdcích dnešního bišonka mluví o malých psících s převážně bílou srstí, kteří byli obecně nazýváni barbichoni. Z nich se později vytvořila celá řada samostatných společenských plemen, jako je např. maltézáček, boloňský psík, havanský psík a lvíček. Bišonek byl velice oblíben například na dvoře Napoleona III.

Bišonek - charakteristika

pes je dobrý pro rodiny s dětmi. Povaha bišonka je velmi přátelská, bez známek agrese. Bišonek vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Věnujete-li mu hodně pozornosti, velmi si toho váží, někteří jedinci proto špatně snášejí samotu. Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě.

Bišonek - výška

Výška je 23 až 30 cm, váha se pohybuje mezi 3 až 6 kg.

Srst

Srst je chomáčkovitá, dlouhá, velmi hustá, nepřiléhá k tělu a je bílá. S výběrem hřebene vám poradíme v článku ZDE.

Péče o srst bišonka

Srst se rychle zacuchá a musí se každý den vyčesat, zvláště na břiše, pod ušima a mezi končetinami. Výhodou této srsti je, že eventuální odumřelé chlupy se zachytí v kartáči. Ve zvukovodu, který musí být vždy čistý, nesmějí být žádné uvolněné chlupy. Pokud je to nutné, zastřihávejte uvolněné chlupy mezi polštářky na tlapkách. Nejvíce péče srst potřebuje v období přeměny štěněčí srsti za dospělou. To je nutné kartáčování a česání denně. Také je to nutné z toho důvodu, aby si štěně zvyklo na pravidelnou péči. Zralá, dospělá srst vyžaduje frekvenci česání podstatně nižší, většinou 1 - 2 krát týdně podle typu a kvality srsti.

Jaké má bišonek povahové rysy?

Veselý, inteligentní, poslušný, milý, velmi přítulný, klidný, ostražitý.

Bišonek - výchova

Výchova probíhá většinou bez problémů. Tito psíci se snadno učí a rádi něco dělají pro svého pána.

Pohyb bišonek potřebuje

Toto plemeno se spokojí s průměrným množstvím pohybu, to však neznamená, že odmítne dlouhou procházku. Chraňtě pejskovo zdraví díky procházkám - více v článku. V sychravějším počasí bychom ale neměli procházky moc přehánět, protože bišonek má menší odolnost proti vlhkému prostředí.

Bišonek - věk

Bišonek se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 16 až 18 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností. Standard je 14 let.
Hledat více k: Bišonek - společenské plemeno

obrázky:

zdroj: sabcinblogisek.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jaký se vám líbí nejvíc?

bígl 29.6% (8)
jack russell terier 14.8% (4)
west 0% (0)
žádný z nich 7.4% (2)
jiní 29.6% (8)
líbí se mi všichni ale znám hezčí 7.4% (2)
zlaty retryvr 7.4% (2)
labrador 3.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama