bíglíčci

11. května 2008 v 10:03 |  různí pejci

Anglický název

Beagle

Původ

Bígl (Beagle) je plemenem vyšlechtěným v Anglii ve 14. století. Vznikl křížením loveckých psů. Po několik století byl bígl (Beagle) chován v Anglii na královském dvoře a využíván ke štvanicím ve smečkách. Začátkem 20.století se dostal také do USA, kde se stal velmi populárním. V současné době je plemeno rozšířeno po celém světě.

Charakter

Bígl je nezávislý pes se silným sklonem k toulání, je však oblíbeným společníkem pro svou přítulnou povahu a neagresivní chování. Toto plemeno má velmi temperamentní a živou povahu. Bígl vychází dobře s ostatními psy, domácími zvířaty a dětmi. Vůči cizím lidem se chová vyčkávavě.

Výška, váha a srst

Výška bígla se pohybuje v rozmezí 33 až 43 centimetrů. Váha bígla se pohybuje v rozmezí 8 až 14 kilogramů. Toto psí plemeno má sklon k tloustnutí. Bígl (Beagle) má krátkou, hustou a voděodolnou srst. Jsou uznána všechna zbarvení, kromě játrového. Koneček ocasu je vždy bílý.

Péče

Jediným problémem u tohoto vcelku nenáročného a bezproblémového psa je srst, která vyžaduje každodenní péči. Psa koupejte jen v případě nutnosti. Uši psa je nutné udržovat v čistotě, drápky krátké jako je tomu u všech ostatních plemen.

Výchova

Výchova bígla probíhá většinou bez problémů, měla by začít již od ranného věku štěněte. Výchova musí být důsledná, ale také založená na vzájemném respektu. Povaha bígla není komplikovaná a jakmile pochopí vaše pravidla, nebude je porušovat. Bígl se bez problémů dožívá vysokého stáří. Věk 13 let není u tohoto plemene žádnou zvláštností.
http://www.efauna.cz/pes/fotografie/bigl.jpg
zdroj:www.civavove.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

jaký se vám líbí nejvíc?

bígl 29.6% (8)
jack russell terier 14.8% (4)
west 0% (0)
žádný z nich 7.4% (2)
jiní 29.6% (8)
líbí se mi všichni ale znám hezčí 7.4% (2)
zlaty retryvr 7.4% (2)
labrador 3.7% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama